0
clear
  • Sony HDRFX1000 Висока Дефиниција MiniDV видео камера камери и видео камери
  • -20%
  • -20%
Sony HDRFX1000 Висока Дефиниција MiniDV видео камера камери и видео камери

Sony HDRFX1000 Висока Дефиниција MiniDV видео камера камери и видео камери

DEN 3718.80

Достапност
Достапно за нарачка

Искуство на високо-квалитетни, филм-како движење со 24p прогресивно скенирање на владата.Cinema Tone Гама и Cinema Tone Боја им даде на вашите снимки филм-како естетски.Карактеристики три 1/3-инчен Clear Vid CMOS слика сензори со Exmor добиени технологија.Вклучува 29.5 милиметри широк агол да 590mm telephoto G-објектив со 20 X оптички зум.Исто така доаѓа со 3.2-инчен Xtra парична Казна LCD и Оптички Steady Shot слика стабилизација.Sony HDRFX1000 видео камера камери и видео камери испорачува емитува HD квалитет на подвижни слики.Со 24p Прогресивно Скенирање на Владата, HDRFX1000 е високо-квалитетни филмски-како движење ви овозможува да се реализира брилијантна сцена репродукција.Cinema Tone Гама и Cinema Tone Боја обезбеди HDRFX1000 со боја и гама опсег за да ги даде на вашиот снимката дури и повеќе филм-како се чувствуваат.Три 1/3" Clear Vid CMOS слика сензори со Exmor добиени технологија направите остри, детални слики дури и во пониските-светло (1.5 ЛУКС) ситуации.На 29.5 милиметри Широк Агол да 590mm Telephoto G-Објектив овозможува поширок агол на снимање и носи акција поблиску (20x Оптички).Три изградена-во неутрална густина филтри и три прирачник прстени се обезбеди дури и повеќе флексибилност.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Dual Кодек снимањето е достапна што ќе ви овозможи да снимате UHD на една картичка и HD видео за вториот.За да

Рекорд на Ultra HD 4 K видео, го фати супер остри видео во 4 K Ултра HD во 24fps или 1080p Full HD во 60fps.Фати 30 MP уште фотог

5 час континуирана време на снимање.Пакување List1x Деца Camera1x 32 GB Меморија Card1x Фото Sticker1x Производ Lanyard1x USB П�

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

За подобрено поврзување, на FDRAX43 е WiFi вклучено, нуди еден допир далечински управувач и споделување корис

Пука стабилна видео а минимизирање на желе.Постигнува до 12 минута лет време!.Caddx Поларните Нано Дигитале

Внатрешни 32 GB Флеш Меморија Sony МултиИнтерфејс Топла Чевли.8 mm Еквивалент Широк Агол Леќа.Производителот

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

Боја : 8 P.Пакетот Вклучува : вклучуваат 30pcs 3.0 mm Еден Ред Машки Домување.Број на модел : 3.0 MM Еден Ред.Пакето�

Боја : 7 P.Пакетот Вклучува : вклучуваат 30pcs 3.0 mm Еден Ред Машки Домување.Број на модел : 3.0 MM Еден Ред.Пакето�

АБС МАТЕРИЈАЛ : Овој дигитален видео камера е направен од висококвалитетна ABS материјал, со добра тексту

Пакетот вклучува Panasonic AGDVX200 4 K видео камера со Четири Третини Сензор и Интегриран Зум Објектив (AGDVX200 PJ), 2x

1 / 2.3" 4 K CMOS Сензор Евиденција UHD 4 K 24 / 30p на 70 / 150 Mb / s.Updatable HD Спортски Резултат Облоги IP Контрола & Full HD Живо

НЕ SDКАРТИЧКА!!!.56 ft(2м) или повеќе.36 mm Storage Медиуми : Стандардна SD картичка, до 128 GB / Class10 или погоре (!!!Купите

Главната Спецификации 1 / 2.GСензор (АвтоРотација) за тоа "што е до крајот" уверување.; Професионални Сензо

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

【HD Деца Видео Камера】Овој деца видео камерата може да снима 1080 P HD видео, а исто така се 12 MP фотографии.Т�

Снимање на видео директно да отстранлив SDHC мемориска картичка.Вистински Canon објектив со 41x Напреден Зум,

Ова видео камера доаѓаат со 2 акумулатори и тоа може да снима видео запис додека полнењето, можете да сни

Предмет тип : Кабли, Адаптери & Приклучоци 1 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправн�

Sony FDRAX53 видео камера Со дланкатасо големина на видео камера која ги комбинира Zeiss 20x оптички зум објекти�

1080 P Full HD видео со резолуција и 24 Мега пиксели уште резолуција на сликата.Карактеристики инфраред сензор

Кога надолуконвертирање на овие сигнали, размерот прикажани може да се конвертира од 16 : 9 и 4 : 3, и прикаж�

265 HEVC видео формат и СУРОВИНИ во DNG еп подводно снимање 265 за Остри Детали СУРОВИНИ во DNG Формат Она што се

Снимање на видео : На модулот на камерата поддржува 1080p30, 720p60, 640x480p90 снимање на видео функцијата, со силна

Please wait...